whygoback

Czy to na pewno Brazylia?

Dodaj komentarz

Wychodzimy z małego, przytulnego domku w rejonie Campeche, na południowym wschodzie wyspy Santa Catarina, zwanej powszechnie Floripa.

– Jak to ? Nie zamykasz domu? Okna pootwierane?

– No tak… Jest przecież brama na podwórko, to wystarczy.Takie zwyczaje mocno nas zaskakują. Czy to na pewno Brazylia? Wielki kraj to olbrzymia różnorodność, w

ięc chyba nikt nie pokusi się o opisanie w jednym czy nawet kilku zdaniach zarówno tej krainy jak i ludzi ją zamieszkujących. Nasza brazylijska znajoma prędzej wymieni setki różnic pomiędzy poszczególnymi obszarami tego ponad 200-milionowego kraju, zanim przejdzie do cech wspólnych. Na beztroskiej Floripie korki są znośne, mieszkańcy wyluzowani (to pewnie przez to, ze wschodnia część wyspy to mekka surferów), a plaże szerokie i raczej puste. To idealne miejsce by się zregenerować, wsłuchując się w szum fal oceanu, delektując się owocami morza lub pizzą na wielozbożowym cieście (drżyjcie Włosi i wstydźcie się Argentyńczycy! Brazylijska pizza to jest to!). Można też przez przypadek trafić na koncert reggae, w małym barze tuż przy drodze, która po chwili staje się nieprzejezdna, zablokowana przez rosnącą publiczność. Szkoda, że nie możemy tu dłużej zostać. Nie dziwi nas, że Maria Augusta przeprowadziła się tu na próbę i nie zamierza już wyjeżdżać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s