whygoback

Targ macabre

2 Komentarze

Za dalekimi morzami i obrośniętymi dżunglą wysokimi górami,  pośród dymiących wulkanów na sulawesyjskiej północy żyło sobie plemię Minahasa.
Jak głosi lokalny żart, tajemniczy Minahasa jedli wszystko, co ma cztery nogi,  no może z wyłączeniem krzeseł i stołów. Żądna nowych wrażeń i naglona chęcią poznania tego żarłocznego ludu grupa dzieci z Polski udała się na cotygodniowy sobotni targ w Tomohon, aby na własne oczy zobaczyć menu minahasańskich smakoszy. Z drżeniem serc, uzbrojone w aparaty fotograficzne, weszły do krainy zlanej posoką zebranej tam menażerii. Ich oczom ukazał się widok, na który każdy przedstawiciel sanepidu od razu dostałby zawału. Mieniące się w słońcu srebrne tuńczyki, świńskie łby, na których zamarł ostatni, nieświadomy zbliżającego się końca uśmiech, długie, wzorzyste węże czekające na doprawienie czyjegoś obiadu, świeżo wypatroszone, parujące nietoperze, gotowe na grilla olbrzymie leśne szczury i opalone już psy, podobne kropka w kropkę, jak z masowej produkcji… Oszołomione rozmaitością jadłospisu i intensywnością zapachów patroszonych przysmaków dzieci wycofały się, aby odetchnąć świeżym powietrzem i nacieszyć oczy milszym widokiem: ciepłym kolorem papryczek chili i stosami soczystych ananasów.

Jeszcze tylko ostatnie zdjęcie nietoperza, którego sprzedawca na szybko złożył doczepiając skrzydła do wypatroszonego korpusu imitując lot (a podobno to nieładnie bawić się jedzeniem!) i targ w Tomohon z całą swą egzotyczną ofertą przeszedł do jednego z intensywniejszych wspomnień.

Reklamy

2 thoughts on “Targ macabre

  1. zajebista bajka! nie dało się tego grzeczniej powiedzieć 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s